Postet nga: fatlum berisha

Loja në “TikTok” që dyshohet se nxiti nxënësit të lëndojnë vetën, KOMF bën thirrje për kujdes të shtuar

Pas raportimeve se 20 nxënës të shkollave fillore në Fushë Kosovë e Lipjan kanë lënduar vetën, të nxitur nga një video (lojë) në “TikTok”, ka reaguar Koalicioni ...

Si ndodhi që 17 nxënëse në Fushë-Kosovë lënduan veten si pasojë e një "loje" në "TikTok"?

Ndërmjet datave 29 dhe 30.05.2024 në shkollat “Mihal Grameno” dhe "Daut Bogujevci" në Fushë-Kosovë u raportuan 17 raste të lëndimeve të nxënëseve.

Mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre, të nxitura nga një "lojë" në "TikTok"

Dyshohet se mbi 15 nxënëse të shkollave fillore të mesme të ulët “Mihal Grameno” dhe “Daut Bogujevci” në Fushë-Kosovë i kanë gërvishtur duart e tyre.

Edukatoret e përfshira në rastin çerdhes në Fushë Kosovë po intervistohen nga Policia

Drejtori i Arsimit në Fushë Kosovë, Fatlum Berisha është deklaruar lidhur me rastin e çerdhes “Gëzimi Ynë” në Fushë Kosovë ku po dyshohet se është ushtruar dhunë ndaj një ...

Gjyqtarët kosovarë delegohen për ndeshjen në Ligën e Konferencës

Katër gjyqtarët e futbollit nga Kosova, Genc Nuza, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Visar Kastrati janë deleguar për ndeshjen Omonia- Kairat Almaty në kuadër të Ligës ...

Fatlum Berisha: Kur tragjedia tejkalohet përmes sportit

Ndarja e drejtësisë në fushën e gjelbër do ta ndihmonte gjyqtarin kosovar të futbollit ta tejkalonte dhimbjen e madhe të humbjes së të birit.