Postet nga: Faruk Dakaj

Situata me vërshimet në Prizren, flet drejtori i Emergjencës

Drejtori i Emergjencës dhe Sigurisë në Komunën e Prizrenit, Faruk Dakaj ka njoftuar se ka pasur vërshime pas reshjeve të shiut nëpër disa pjesë të ...

Pozitat lëkundin koalicionin LVV- LDK në Prizren

Dy partitë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i kanë punët mirë në qeverisjen lokale në Prizren, ndonëse janë partnerë koalicioni.

LVV në Prizren e quan 'dhelpër' LDK-në

Pas dështimit të zgjedhjes së kryesuesit të Asamblesë Komunale të Prizrenit kanë filluar thumbimet mes partnerëve të koalicionit në qeverisjen e Mytaher Haskukës.

Mbi 1300 persona të ardhur nga Shqipëria strehohen në Prizren

Tre ditë pas tërmetit shkatërrimtar në Shqipëri, qyteti kufitar i Kosovës, Prizreni ka pritur mbi 1 mijë e 300 persona që kërkuan strehim.

Tragjedia e familjes Gashi – Drejtori i Haskukës premton se do largohen shtëpitë që paraqesin rrezik

Më 6 qershor të vitit 2016, Xheneta po luante në rrugë dhe nga shembja e shtëpisë afër vendbanimit të saj ajo pësoi plagë të rënda në kokë dhe ...

Arrestohet edhe Një Aktivist i Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot është arrestuar edhe një aktivist i saj. Fjala është për Faruk Dakajn, i cili dyshohet të ketë marrë pjesë në aksionin ...