Postet nga: familje

Ferizaj: Vëllai kanos nënën dhe motrën dhe ia vë flakën rrobave të tij

Gjatë ditës së djeshme në Ferizaj është shënuar një rast i dhunës në familje, që ka përfunduar me arrestim.

Fara të reja për bahçet e vjetra, fenomeni i pandemisë

Bahçet e vogla mbesin shkëndijë nostalgjike në kujtesën kolektive. Dikur pjesë e pandashme e oborrit të pothuajse çdo dytës shtëpi, bahçet po shuheshin çdo ...

Qeveria dyfishon pagesën për përfituesit e skemës sociale

Qeveria e Kosovës ka dyfishuar pagesën mujore për përfituesit e skemave sociale për muajt nëntor dhe dhjetor të këtij viti.

Ruajtja e identitetit ushqimor përmes prodhimit të mazës rugovase (VIDEO)

Sabrie dhe Rexhep Rexhbogajn ora 5 e mëngjesit i zë në oborrin e tyre të shtëpisë, duke nisë ditën me punën e tyre blegtorale.

5 raste të dhunës në familje, Policia arreston 4 persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar 4 persona nën dyshimin për dhunë në familje në 5 raste të ndryshme në 24 orët e fundit.

Kadri Veseli niset drejt Hagës

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli nën përcjelljen e forcave të Policisë së EULEX-it është nisur drejt Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës pë...

Horror nga Australia, tre motrat përdhunoheshin nga babai patriark e vëllezërit, në kultin mizor te incestit (FOTO)

Patriarku pervers i familjes më famëkeqe të Australisë, drejtonte atë që është quajtur nga mediat “ferma e incestit” duke përdhunuar bijat e tij bashkë me djemtë, e duke ...