Postet nga: falsifikim i parave

Sekuestrohen thasë me monedha 2 euroshe false, arrestohen gjashtë persona

Prokuroria Speciale përmes një komunikate ka njoftuar se janë arrestuar gjashtë persona për falsifikim të parave. Tre prej tyre janë shtetas të Maqedonisë së Veriut ndërsa tre ...

Pasi i mori 1,200 euro, njofton policinë pasi dyshoi se janë të falsifikuara

Një burrë ka raportuar në polici se ka pranuar 1 mijë e 120 euro të cilat dyshohen të jenë të falsifikuara.

Iu gjetën 53 monedha dy euroshe që dyshohet të jenë të falsifikuara, arrestohet i dyshuari

Një pistoletë me katër fishekë dhe një qese me 53 monedha nga 2 euro që dyshohen të jenë të falsifikuara, ishin shkaku i arrestimit të një personi të enjten..

Policia njofton për dy raste të falsifikimit të parave, vlera totale mbi 2 mijë euro

Dy raste të falsifikimit të parave janë iniciuar në Policinë e Kosovës gjatë 24-orëve të fundit.

Dyshohet për deponim të parave të falsifikuara, punëtorja e bankës lajmëron policinë

Një punëtore e një banke në Prishtinë ka raportuar të entjen një rast të falsifikimit të parave në Policinë e Kosovës.

Rahovec, arrestohet menaxheri i Postës dhe një person tjetër, dyshohet se futën në shërbim rreth 7 mijë euro false

Hetuesit policorë nga Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit të Gjakovës  kanë pranuar informatë nga zyrtarë të Postës së Kosovës se në ...

Sekuestrohen mbi 10 mijë euro, Policia intervistoi shtatë persona për falsifikim të parave

Policia e Kosovës ka intervistuar shtatë persona të dyshuar për falsifikim të parave.

Policia shkatërroi një grup të dyshuar për falsifikimin e parave

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona të dyshuar për falsifikim të monedhave të ndryshme.