Postet nga: Fajde

Podujevë, arrestohen dy persona për fajde

Dy persona kanë përfunduar në pranga të premten në Podujevë,

Për shkak të fajdes, ia mori zinxhirin nga qafa, arrestohet i dyshuari në Gjakovë

Një burrë nga Gjakova është arrestuar nën dyshimin se më 25 gusht, nga ai, viktima mashkull kishte marrë para me fajde por nuk ia kishte kthyer obligimin, derisa i dyshuari, ...

Kërkohet paraburgim ndaj 13 të dyshuarve për fajde, detyrim, skema piramidale vepra të tjera

13 të dyshuarit që u arrestuan këtë javën nën dyshimin për vepra të ndryshme penale, me pranga në duar, kanë dalë të premten para Gjykatës së ...

Dosja – Si dyshohet që përfituan deri në 300 mijë euro në muaj grupi që merrej me organizim të lojërave të fatit

13 të dyshuar kanë përfunduar nën pranga të Policisë së Kosovës pas një aksioni të zhvilluar në lokacione të ndryshme në Prizreni, Malishevë e Prishtinë.

Polici i arrestuar nën dyshimin për fajde suspendohet dhe dërgohet në ndalim

Zyrtari policor L.B. është arrestuar gjatë ditës së sotme nën dyshimin për fajde, detyrim dhe organizim të skemave piramidale.

Zyrtari policor i dyshuar për fajde e bixhoz punon në Drejtorinë e Trafikut në Prizren

Një zyrtar policor po konsiderohet si njëri nga të dyshuarit kryesor për fajde, detyrim e bixhoz në Prizren.

Të arrestuarit për fajde në rastin 'Brezovica' në foto me disa politikanë kosovarë (FOTO)

KALLXO.com dje ka raportuar se si vëllezërit Gëzim dhe Salih Sinani, të arrestuarit e dyshuar për veprën penale të fajdeve, në një aheng në ...

Të arrestuarit për fajde, në aheng bashkë me vëllanë e ish-presidentit dhe komandantin e policisë

Nga 7 të arrestuarit e fundit për llogari të rastit ‘Brezovica’, janë arrestuar edhe dy vëllezër nga Prishtina, Gëzim dhe Salih Sinani të cilët po dyshohen ...