Postet nga: Fajde

Në Pranga Fajdexhiu i Dyshuar

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, e asistuar nga njësitet policore të Gjilanit dhe Ferizajt, ka arrestuar sot një person, i ...

Plagosje me Thikë për ‘Fajde’ në Dubravë të Suharekës

Policia e Kosovës njofton se dje rreth orës  13:50 në fshatin Dubravë të Suharekës ka arrestuar dy të dyshuar, të cilët kanë sulmuar fizikisht dhe me një ...

Shtyhet Gjyqi për Fajde

Pasi në gjykimin ndaj Agim Berishës dhe Xhavit Musajt nuk ishin prezentë as i dëmtuari dhe asnjë nga dëshmitarët e thirrur, trupi gjykues vlerësoi se ...

Aktakuzë Ndaj 14 Personave për Krim të Organizuar dhe Fajde

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për krim të organizuar për rastin “Kristal” kundër 14 të pandehurve për disa vepra penale.

Pronat milionëshe të grupit të fajdeve në Prizren

2251422

Pazaret në Prokurorinë e Prizrenit

Pazaret në Prokurorinë e Prizrenit

Emisioni sjell detaje dhe dëshmi të tjera për takimet e prokurorit Bajram Hamitaga me familjen Paçarizi dhe diskutimet rreth rastit që prokurori ishte duke e hetuar.

Pamje: Njihuni me pronat e familjes Kqiraj të dënuar për fajde

Të premten gjykata e Prizrenit ka shpallur aktgjykimin dënues për grupin e akuzuar për fajde nga Prizreni.

Skema e Fajdeve, Kamata sa Trefish Borxhi

Një hetim disamujor i policisë ka zbuluar mënyrën se si tre të dyshuar zhvatën mijëra euro nga një familje në emër të fajdeve.