Postet nga: Fajde

Drejtësia për Fajde

Drejtësia për Fajde

Në edicionin e radhës emisioni “Drejtësia në Kosovë” sjell rrëfimin ekskluziv për vetëvrasjen e dy djemve të familjes Mehana nga Mitrovica.

7 të Arrestuar në Aksion Kundër Fajdeve

Lajmin për këtë aksion të zgjeruar e dha për KALLXO.com, zëdhënësi i Policisë së Kosovës Daut Hoxha.

Arrestohen Dy Persona për Fajde

Dy të dyshuarit sipas policisë janë të përfshirë në dhënie të parave me fajde.

Në Pranga Fajdexhiu i Dyshuar

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, e asistuar nga njësitet policore të Gjilanit dhe Ferizajt, ka arrestuar sot një person, i ...

Plagosje me Thikë për ‘Fajde’ në Dubravë të Suharekës

Policia e Kosovës njofton se dje rreth orës  13:50 në fshatin Dubravë të Suharekës ka arrestuar dy të dyshuar, të cilët kanë sulmuar fizikisht dhe me një ...

Shtyhet Gjyqi për Fajde

Pasi në gjykimin ndaj Agim Berishës dhe Xhavit Musajt nuk ishin prezentë as i dëmtuari dhe asnjë nga dëshmitarët e thirrur, trupi gjykues vlerësoi se ...

Aktakuzë Ndaj 14 Personave për Krim të Organizuar dhe Fajde

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për krim të organizuar për rastin “Kristal” kundër 14 të pandehurve për disa vepra penale.

Pronat milionëshe të grupit të fajdeve në Prizren

2251422