Postet nga: fadil nura

Bekim Haxhiu i përgjigjet degës së PDK-së në Skenderaj: Video është nxjerr nga konteksti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu i ka mohuar akuzat e partisë së tij, dega në Skenderaj dhe Fadil Nurës kandidatit për kryetar të kë...

PDK në Skenderaj nuk ndien për vendimet e shtetit, shkel masat dhe rrezikon shëndetin publik

Dhjetëra persona janë mbledhur në një tubim të organizuar nga kandidati i PDK-së për kryetar të Skenderajt, Fadil Nura, në fshatin Rezallë.

Nura: Kundërshtoj shkarkimin e bordit të  Autoriteti Rregullativ të Hekurudhave

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Fadil Nura ka kundërshtuar propozimin e pozitës për shkarkimin e bordit të Autoriteti Rregullativ të Hekurudhave.

Deputeti i PDK-së i quan skandaloze vendimet e Qeverisë Kurti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Fadil Nura ka listuar disa vendime të cilat i ka quajtur skandaloze. Këto vendime të qeverisë Kurti, sipas tij, filluan me pagesë...

Kurti: Marrëveshje e 2013 në mes Kosovës dhe NATO-së ka qenë e dëmshme

Fadil Nura, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës në seancën e sotme parlamentare ka drejtuar pyetje ndaj kryeministri Albin Kurti, rreth qëndrimit të tij për marrë...

Kandidati i PDK-së premton se nuk do punësojë familjarë

Kauza të cilën do ta shtyj përpara Fadil Nura si kandidat për deputet nga Komuna e Skenderajt do të jetë zhvillimi ekonomik dhe lufta ndaj korrupsionit dhe ...

Kabineti i Bekim Jasharit publikon listën e lidhjeve të Lushtakut e PDK-së në Komunën e Skenderajt

Komuna e Skenderajt ka reaguar në lidhje me siç ka shkruar ‘deklaratat e një grupi njerëzish që nuk janë pjesë e qeverisjes në komunë dhe të cilët fshihen ...

Fakte të Shpejta për Skenderajn

Nënkryetari i komunës së Skënderajt, Fadil Nura, ka dalë para Jeta Xharrës dhe asamblistëve të komunës për t’u përgjigjur për ...