Postet nga: fadil hysaj

'Etno Fest', vlerëson gratë dhe diellin në edicionin e tij të 10-të

Edicioni i dhjetë jubilar i Festivalit të Arteve dhe Kulturës tradicionale ‘Etno Fest’ mirëpret mysafirët në fshatin Kukaj gjatë këtij vikendi.  

Fadil Hysaj: 'EtnoFest' e shndërroi Kukajn në një fshat të turizmit dhe kulturës

Edicioni jubilar, i dhjeti me radhë i festivalit të traditës, “EtnoFest” është planifikuar të mbahet nga 20 deri më 25 gusht 2020.

Teatri Kombëtar sfidon COVID-19, jep shfaqjen me publik

Teatri Kombëtar i Kosovës  dje në mbrëmje ka dhënë premierën e shfaqjes “Zgjimi i pranverës” me publik, pavarësisht se institucionet shëndetësore ...

Drama kushtuar familjeve të personave të zhdukur, premierë në Kukaj

Këtë të premte, më 30 gusht 2019 në ora 20:00, në Etnokompleksin (vendi ku mbahet Eetnofesti) në fshatin Kukaj të Prishtinës, do të jepet premiera e shfaqjes “Shkamat” e regjisorit Fadil ...

FOTO- Hapet edicioni i sivjetmë i Etno Fest, 'Gjirokastra e Vogël' afër Prishtinës

Me moton “Shtëpia e Zoti dhe  mikut” ka nisur mbrëmë rrugëtimin edicioni i 9-të i Festivalit  të Arteve dhe Kulturës tradicionale “Etno fest”, në Kukaj të ...

Shfaqja ‘Skënderbeu - Ose dashuri dhe liri’ jepet sot reprizë në Teatrin Kombëtar

Teatri Kombëtar i Kosovës shfaq sot në mbrëmje duke filluar nga ora 20:00 reprizën e ‘Skënderbeu - Ose dashuri dhe liri’ me tekst të Tomas Winkop ...

Shfaqja ‘Skënderbeu - Ose dashuri dhe liri’ jepet sot në Teatër Kombëtar

Shfaqja "Skënderbeu - Ose dashuri dhe liri" me tekst të Tomas Winkop dhe Fadil Hysaj, e në regji të Hysajt jepet sot reprizë në Teatrin Kombëtar të Kosovë...

TKK shfaq sot reprizën e shfaqjes ‘Skënderbeu - ose dashuri dhe liri’

Shfaqja ‘Skënderbeu - ose dashuri dhe liri’ nga Tomas Uinkop dhe Fadil Hysaj, me regji të Hysajt jepet sot reprizë në Teatrin Kombëtar të Kosovës duke filluar ...