Postet nga: facebook

Separatistët pro-rusë bllokojnë Facebook-un dhe Instragram-in në Donjeck

Separatistët pro-rusë në rajonin lindor të Ukrainës, në Donjeck bënë të ditur se kanë bllokuar qasjen në Facebook dhe Instagram në rajonet që kontrollohen prej tyre që ...

Prishtinë, qytetari kërcënohet përmes Facebook-ut

Një qytetar ka raportuar në Policinë e Kosovës se në rrjetin social Facebook ka pranuar mesazhe kërcënuese.

Kanos Prokurorinë e Shtetit dhe policinë përmes Facebook-ut, arrestohet prizrenasi

Një person në Prizren ka përfunduar në pranga të enjten pasi i njëjti dyshohet se ka kanosur Prokurorinë e Shtetit dhe Policinë e Kosovës.

Njerëzit po shpenzojnë gjithnjë e më pak kohë në Facebook

Raporti i fundit i të ardhurave të BuzzFeed konfirmoi një tendencë të vazhdueshme në botën e teknologjisë, dhe kjo është se përdoruesit e Facebookut po largohen ngadalë nga ...

Kujdes! – Një mesazh mashtrimi së bashku me një link po përhapet në messenger

Facebook është shtëpia e shumë mashtrimeve dhe nëse përdorni rregullisht aplikacionin e tij Messenger, atëherë është një mashtrim i ri për të cilin duhet ta ...

Rusia shpall të jashtëligjshëm Facebook-un dhe Instagram-in

Një gjykatë në Moskë ka vendosur që platformat e kompanisë Meta të emërohen si “organizata ekstremiste”, një lëvizje që i bën të jashtëligjshme platformat sociale të ...

Prokurorët rusë kërkojnë që Meta të emërohet "organizatë ekstremiste"

Prokurorët i kanë kërkuar një gjykate ruse që të kategorizojë organizatën amë të Facebook-ut, Meta Platforms, si një "organizatë ekstremiste", raportoi Interfax të premten.

Facebook e dënon Rusinë për 'heshtjen' e miliona njerëzve

Facebook ka reaguar pas vendimit të qeverisë ruse për ta ndaluar qasjen e qytetarëve rus në këtë platformë.