Postet nga: facebook

Zuckerberg po e përgatit një ridizajn të madh të Facebook

Facebook, ky që përdoret sot nga pothuajse 3 miliardë njerëz, së shpejti mund të ndryshojë shumë, dhe arsyeja e ndryshimeve të mëdha qëndron kryesisht në konkurrencën, ...

Meta po e hap një dyqan online që shet veshje dixhitale për avatarë

Mark Zuckerberg beson se mallrat dixhitale do të jenë një mënyrë e rëndësishme shprehjeje në metaverse dhe një shtytës i madh i ekonomisë krijuese.

Pse gazetaria duhet të shkëputet nga Facebook-u

Të largohesh nga Facebook-u, tingëllon si gjë e thjeshtë, por nuk është e tillë. Kur është momenti i duhur për gazetarinë që të shpallë pavarësinë dhe të ...

Risi nga Messengeri i Meta-s

Messengeri i Meta-s është bërë një opsion tepër popullor për video dhe thirrje zanore. Elementi i ri i ndërfaqes do ta tërheqë tastin e thirrjes ...

Pronari i Facebook-ut, Meta përditëson politikën e privatësisë

Miliona përdorues të produkteve Meta, përfshirë Facebookun dhe Instagramin, do të marrin njoftime për politikat e përditësuara të privatësisë të kompanisë.

A e di Facebook se për çfarë jeni duke menduar?

Bota e shënjestrimit të reklamave dhe përmbajtjes, sidomos në rrjetet sociale, është një botë e ndërlikuar por edhe fitimprurëse.

Arrestohen dy persona në Pejë, kanosën dy gjyqtarë dhe një prokurore në Facebook

Policia e Kosovës ka arrestuar dje në Pejë dy persona të dyshuar, pasi ata kanë kanosur në Facebook dy gjyqtarë dhe një prokurore.

Separatistët pro-rusë bllokojnë Facebook-un dhe Instragram-in në Donjeck

Separatistët pro-rusë në rajonin lindor të Ukrainës, në Donjeck bënë të ditur se kanë bllokuar qasjen në Facebook dhe Instagram në rajonet që kontrollohen prej tyre që ...