Postet nga: facebook

Facebook dhe Instagram pezullojnë disa shërbime në Evropë

Gjiganti Facebook ka zvogëluar numrin e shërbimeve që ofron në Evropë në aplikacionet Messenger dhe Instagram, për t’u siguruar se po vepron në përputhje me ...

“Sallamadia në Infektivë” arrin 2 milionë shikime për 48 orë

"Sallamadia në Infektivë", që ishte pjesë e hulumtimit të gazetares Jeta Xharra, i titulluar “Fact-Check për COVID-19", i cili shpërfaq një menaxhim jo të mirë në klinikat ku ...

Globi po përballet me probleme me Instagram dhe Facebook Messenger

Përdoruesit e Facebook Messenger dhe Instagram po raportojnë probleme me aplikacionet e tyre. Por, ndërmarrja në pronësi të Mark Zuckerberg, e cila aktualisht është gjendet në dy ...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të përpjekjeve ...

Një burrë shantazhohet përmes Facebook-ut, i kërkohen para për të mos i publikuar fotografi intime

Një person është shantazhuar pëmes rrjetit social “Facebook”.

Sulm kibernetik ndaj llogarisës së ministres Haradinaj- Stublla në Facebook

Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, pasditen e sotme i është sulmuar llogaria e saj në Facebook.

Facebook ndalon mohimin dhe shtrembërimin e Holokaustit

Rrjeti social Facebook njoftoi se do t’i ndalojë postimet që mohojnë ose shtrembërojnë Holokaustin dhe se do të nisë t’i drejtojë njerëzit në burime autoritare në...

Facebook ndalon reklamat e reja politike para zgjedhjeve në SHBA

Kompania 'Facebook Inc', tha të enjten se do të ndalë pranimin e reklamave të reja politike një javë para zgjedhjeve presidenciale të nëntorit, duke rritur shqetësimet se qasja ...