Postet nga: facebook

Shantazh Përmes ‘Facebook’-ut

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast shantazhi që është raportuar në Prizren, më 27.12.2016 rreth orës 23:00.

Thaçi Shmang Mediat me Rekorde Facebook-u

Presidenti Thaçi është i pari në listën e presidentëve të rajonit që zakonisht e përdorin Facebook-un për publikime të natyrës shtetërore. Vetëm ...

Gjilanasit Rrihen për ‘Facebook’

Policia e Kosovës njofton për një rrahje që ka ndodhur dje në Gjilan si rezultat i një publikimi në rrjetin social.

Azem Sylën e Kërkonte Prokuroria, Ai Shoqërohej nga Veseli e Mustafa

Prokuroria e Shtetit ka deklaruar sot se është në kërkim të vendndodhjes së deputetit të PDK-së, Azem Sylës, tash e 10 ditë por nuk ka mundur që ta gjejë ...

Mekanika e Domosdoshme e Manipulimit dhe Bindjes

“Manipulimi i vetëdijshëm dhe inteligjent i zakoneve dhe opinioneve të organizuara të masave është një element i rëndësishëm në shoqërinë demokratike. Ata që e ...

Postoi Foto në ‘Facebook’, Dënohet për Armëmbajtje

Gjykata Themelore e Pejës shpalli fajtor dhe e dënoi me 800 euro gjobë Bekim Mahmudemajn, i cili akuzohet për veprën penale - mbajtje në pronësi kontroll ...

Inskenon Kanosjen për Azil

I dyshuari për këtë inskenim sipas raportit 24 orësh të policisë kanosjen ndaj tij e kishte raportuar të shtunën.

Kërkoi Para për t'ia Hequr Foton nga Facebook

Një 20 vjeçar nga rajoni i Ferizajt ka pranuar se ka shantazhuar një  femër të mitur duke postuar një foto në rrjetin social Facebook, bën të ditur Policia ...