Postet nga: FA CUP

Manchester City kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat 1-3, ndaj Swanseas, në kuadër të 1/8 së finales në FA Cup.

Manchester United – Liverpool, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester United – Liverpool, që luhet nga ora 18:00, në kuadër të 1/16-tës në FA Cup.

Southamptoni eliminon Arsenalin nga FA Cup (VIDEO)

Southamptoni ka shënuar fitore me rezultat 1-0, ndaj Arsenalit në kuadër të 1/16-tës në FA Cup.

Manchester City fiton me lehtësi ndaj Birminghamit

Manchester City ka fituar me lehtësi ndaj Birminghamit me rezultat 3-0, në kuadër të 1/32-tes në FA Cup.

Chelsea në finale të FA CUP (VIDEO)

Chelsea ka shënuar fitore me rezultat 3-1, ndaj Manchester Unitedit në kuadër të gjysmëfinales së FA CUP, e cila u zhvillua në “Wembley Stadium”, në Londër.

Manchester United – Chelsea, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen gjysmëfinale të FA CUP, ndërmjet Manchester Unitedit dhe Chelseat.

Arsenali mposht Manchester Cityn dhe kalon në finale të FA CUP (VIDEO)

Arsenali është kualifikuar në finale të FA CUP, pas fitores 2-0, ndaj Manchester Cityt.

Manchester City në gjysmëfinale të FA CUP do të përballet me Arsenalin (VIDEO)

Newcastle United ka humbur në shtëpi nga Manchester City në kuadër të çerekfinales së FA CUP.