Postet nga: EXIL

Filmi ‘Exil’ i Visar Morinës shfaqet në festivalin e Cyrihut

Filmi “Exil” i Visar Morinës po merr pjesë në festivalin e filmit në Cyrih të Zvicrës, (Zurich Film Festival), i cili ka nisur më 24 shtator dhe do të ...

‘Exil'-i i Visar Morinës triumfon në Sarajevë, merr çmimin ‘Zemra e Sarajevës’ 

Filmi ‘Exil’ i regjisorit Visar Morina është shpallur filmi më i mirë në edicionin e sivjetëm të filmit në Sarajevë. 

Visar Morina fiton çmimin e magazinës Cineuropa në Sarajevë

Regjisori Visar Morina është fituesi i çmimit të magazinës Cineuropa në kuadër të Festivalit të Sarajevës.

Filmi 'Exil' i Visar Morinës nga sot në kinematë gjermane

Filmi ‘Exil” i regjisorit, Visar Morina, nga sot do të shfaqet në rrjetin e kinemave gjermane dhe në Austri.

Dy filma kosovarë në garën kryesore të Festivalit të Filmit në Sarajevë për 2020    

Filmat “Galaktika e Andromedës” nga More Raça dhe “Exil’ nga Visar Morina do të jenë pjesë e kategorisë kryesore garuese në edicionin e sivjetëm të Festivalit Ndë...

Baleti Kombëtar shfaq sot në Facebook shfaqjen ‘Exil’ 

Baleti Kombëtar i Kosovës shfaq sot në mbrëmje në faqen e tij në Facebook, shfaqjen ‘Exil’, me koreografi të Eno Peçit. 

Filmat e Kosovës promovohen në Festivalin e Filmit në Berlin

Edicioni i 70-të i Festivali Ndërkombëtar të Filmit, “Berlinale”, nis sot në Berlin.

‘Exil’ premierë në Berlinale