Postet nga: Everton

Everton refuzon ofertën 100 milionëshe të Barcelonës për Richarlsonin

Barcelona dëshiron me çdo kusht që ta gjej zëvendësuesin e Luis Suarezit në merkaton e janarit.

Moise Kean e shënon golin e parë për Evertonin (VIDEO)

Everton e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi 1-0, ndaj Newcastlet, ndeshje e vlefshme për xhiron e 24-të në Premierligë.

Everton vazhdon me fitore, e mposht Newcastlen (VIDEO)

Everton ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Newcastles me rezutlat 2-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 20-të në Premierligë.

Ancelotti flet për debutimin e tij me fitore te Evertoni

Carlo Ancelotti u rikthye në Premier League pas më shumë se 8 vitesh dhe e nisi me fitore aventurën në pankinën e Everton.

Carlo Ancelotti e nisë me fitore drejtimin e Evertonit (VIDEO)

Everton ka shënuar fitore me rezultat 1-0, ndaj Burnleyt, nën drejtimin e Carlo Ancelottit, i cili u emërua trajner i kësaj skuadra para një jave.

Carlo Ancelotti: Tifozët e Liverpoolit kanë frikë nga unë

Carlo Ancelotti ka nisur që tani t’i ngacmoj rivalët lokalë të Evertonit, Liverpoolin.

Zyrtare: Carlo Ancelotti trajner i Evertonit

Everton e ka zyrtarizuar trajnerin Italian Carlo Ancelotti si trajner të ri.

Everton tregohet i fortë për Chelsean (VIDEO)

Trajneri Duncan Ferguson, ka debutuar me fitore te Evertoni, duke e mposhtur Chelsean, me rezultat 3-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Premierligë.