Postet nga: Evazioni fiskal

Komisioni për Buxhet miratoi në parim projektligjin për ATK-në, sipas Muratit lufton informalitetin dhe evazionin fiskal

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar në parim Projektligjin për Administrimin e Procedurave Tatimore.

Pamje të aksionit të gjerë të ATK-së kundër këngëtarëve dhe diskotekave

Në emisionin “Kallxo Përnime” po shfaqen pamjet ekskluzive të operacionit të gjerë tatimor kundër këngëtarëve dhe diskotekave në gjithë Kosovën.

Pas hulumtimit të KALLXO.com, ATK nisë procedurat kundër ndihmësdrejtorëshes në Gjilan

Publikimi i hulumtimit që nxori në pah një sërë parregullsish në biznesin e familjarëve të ndihmësdrejtoreshës së ATK-së në Gjilan, ka nxitur reagim të menjëhershë...

Gashi tregon skemën se si u shmangen tatimeve mobil shop-et

Kryeredaktori i KALLXO.com, Kreshnik Gashi, ka shpalosur për herë të parë në publik mënyrën se si mobil shop-et po arrijnë t'u shmangen detyrimeve tatimore.

Kastriot Berisha

Berisha tregon për dënimet e bizneseve pas raportimeve në KALLXO.com

Mbi 300 biznese të inspektuara dhe mbi 200 mijë euro gjoba të shqiptuara janë rezultatet e projektit të përkrahur nga Ambasada britanike për mbikëqyrjen e Administratës Tatimore të ...

Pas raportimit në KALLXO.com - Aksion i ATK-së, bizneset në Bogë të Rugovës nuk lëshojnë kuponë fiskal - VIDEO

Raportimet e qytetarëve në KALLXO.com, i kanë dërguar inspektorët tatimor edhe në Bogë, fshat turistik në Rugovë.

Inspektorët në aksion ndaj ‘mobil shop’-eve

Edicioni i së premtes në ‘Drejtësia në Kosovë’ trajtoi temën e shmangies së tatimit nga dyqanet të cilat shesin telefona mobilë.

Vjedhja e tatimeve nga dyqanet e telefonave mobil - VIDEO

Edicioni i së premtes në ‘Drejtësia në Kosovë’ trajton temën e shmangies së tatimit nga dyqanet të cilat shesin telefona mobil.