Postet nga: eurovizion

Këngëtari holandez përjashtohet nga Eurovizioni pak orë para finales

Konkurrenti holandez në Eurovizion u përjashtua në mënyrë dramatike nga konkursi disa orë përpara finales së së shtunës, ndërsa vazhdonin edhe protestat për pjesë...

Rusia lëshon urdhërarrest për fituesen e Eurovizionit nga Ukraina

Prokuroria e Moskës njoftoi të mërkurën se e ka lëshuar një urdhërarrest për fituesen e Festivalit Evropian të Këngës “Eurovision”, Jamala, e ...

Presidentja Osmani bën thirrje të votohet Albina Kelmendi

Pas paraqitjes së Albina Kelmendit në finalen e madhe të “Eurovizion Song Contest 2023” me këngën “Duje”, presidenjta Vjosa Osmani ka ftuar që të votohet për Albina Kelmendin.

Shqipëria kualifikohet në finalen e Eurovizionit

Shqipëria është kualifikuar në finalen e festivalit Eurovizion.

Sonte gjysmëfinalja e dytë e Eurovizion-it, performon Albina dhe familja Kelmendi

Përfaqësuesja e Shqipërisë Albina Kelmendi - Albina dhe familja Kelmendi nga Kosova, do të performojnë sonte me këngën “Duje”,  në gjysmëfinalen e dytë të ...

Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut tërhiqen nga Eurovizioni i vitit të ardhshëm

Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut nuk do të konkurrojnë në Eurovizionin e vitit të ardhshëm si shkak i kostos që u duhet të paguajnë për pjesë...

Eurovizioni 2023 do të mbahet në Liverpool

Liverpooli do të pres garën evropiane të këngës në vitin 2023. Eurovizioni do të zhvillohet në Liverpool më 13 maj.

Mali i Zi, Rumania dhe Polonia "mashtruan" në Eurovizion

Drejtuesit e Eurovizionit thonë se votimi i dyshimtë në një shkallë 'të paprecedentë' në gjashtë vende që marrin pjesë në Eurovision 2022 rezultoi në përjashtimin e votave të tyre ...