Postet nga: Europol

Konfiskohen 352 makina të vjedhura në 22 shtete të Evropës, në operacion u përfshi edhe Kosova

Një total prej 352 makinave të vjedhura janë konfiskuar teksa kanë qenë në rrugë për destinacionin e tyre final, si rezultat i një operacioni të mbështetur nga Agjencia e ...

Shkatërrohet "grupi më aktiv shqipfolës i trafikimit të kokainës" në Evropë (VIDEO)

Agjencia e Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit (EUROPOL), ka njoftuar të enjten se një operacion i pashembullt ndërkombëtar, që ka përfshirë autoritetet për gjyqë...

Historike: Kosova nënshkruan marrëveshje me EUROPOL

Ministria e Punëve të Brendshme ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me  EUROPOL-in gjatë ditës së sotme.

Europol: Terrorizmi, kërcënim madhor për sigurinë e BE-së

Në vitin 2018, terrorizmi ka vazhduar të paraqesë kërcënim madhor për sigurinë e vendeve të BE-së, thuhet në raportin e Agjencisë Evropiane të Policisë (EUROPOL).

Shqipëria pjesë e operacionit kundër grupit që trafikoi mbi 1.6 ton kokainë e heroinë

Policia shqiptare dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda e Shqipërisë kanë luajtur një rol aktiv në një operacion ndërkombëtar për goditjen e veprimtarisë në fushë...

Konfiskohen drogë e armë zjarri në një operacion të përbashkët policor në Ballkan

Sasi të mëdha armësh dhe droge janë konfiskuar në një aksion të madh policor ndërkufitar të koordinuar nga Europoli, i cili synonte të luftonte krimin që vjen ...

Anëtarësimi në INTERPOL, diskutohet në Komisionin për Punë të Brendshme

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës sot do të mbajë mbledhje.

Europol raporton për rritje të trendit të sulmeve terroriste

Agjencia evropiane për sundimin e ligjit - Europol - publikoi të enjten raportin për terrorizmin në Bashkimin Evropian, i cili thekson se në vitin 2017, 68 njerëz kanë humbur ...