Postet nga: EULEX

Nga varreza në Serbi deri te vendi i krimit të luftës në Kosovë

Gurorja “Kizhevak“ në Komunën e Rashkës, në afërsi të kufirit me Kosovën, është lokacioni i pestë në Serbi, në të cilin janë gjetur mbetjet mortore, siç ...

Abelard Tahiri përcjell bastisjen te shtëpia e Hashim Thaçit

Që nga orët e para të mëngjesit, bastisja te shtëpia e ish-presidentit Hashim Thaçi është duke vazhduar ende.

Veseli e Selimi dorëzohen në zyret e EULEX-it në Kosovë - LIVE

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK),  Kadri Veseli dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Rexhep Selimi gjenden në zyrat e EULEX-it në Kosovë.

Ramush Haradinaj i quan "defilime" bastisjet në shtëpinë e Jakup Krasniqit

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj po i konsideron si defilime, basistjet e hetuesve të Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS) në shtëpinë e kryetarit të Këshillit Kombë...

Pamje nga aksioni Speciales në shtëpinë e Jakup Krasniqit

Hetuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar aktualisht janë duke kryer operacione në Prishtinë.

Qeveria Hoti shuan Departamentin Special Anti-Korrupsion të themeluar nga Qeveria Thaçi

Kabineti qeveritar në mbledhjen e sotme ka marrë vendim për shuarjen e Departamentit Special Anti-Korrupsion.

Ministri ​Selimi takohet me shefin e EULEX-it

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot gjatë një takimi me shefin e EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka pranuar raportin e fundit të këtij misioni për sistemin gjyqësor ...

Çka thuhet në urdhër arrestin ndaj Hysni Gucatit, tri pretendimet e Prokurorit Special

Zyra e Prokurorit të Specializuar para pak minutash ka bërë publike edhe urdhërarrestin me të cilin u arrestua Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës ...