Postet nga: EULEX

Specialja konfiskoi një telefon ish-këshilltarit të Hashim Thaçit

Bastisjet që janë zhvilluar sot për rreth 4 orë në shtëpinë e Ismail Sylës, ish-këshilltarit të ish-presidentit Hashim Thaçi nga Zyra e Prokurorit të Specializuar e ...

Bastisjet e reja sot në Prishtinë, flasin nga Gjykata Speciale

Zyra e Prokurorit të Specializuar e Gjykatës në Hagë kanë konfirmuar se janë duke vazhduar edhe sot me bastisje në Prishtinë.

Bastisjet në shtëpinë e ish-shefit të AKI-së dhe ish këshilltarit të Hashim Thaçit, deklarohen për Kallxo nga Zyra e Prokurorit të Specializuar

Zyra e Prokurorit të Specializuar e Gjykatës Speciale në Hagë, është duke kryer disa bastisje sot në Kosovë.

Specialja bastis shtëpinë e ish-shefit të AKI-së, Bashkim Smakaj - FOTO

Zyra e Prokurorit të Specializuar e Gjyaktës Speciale në Hagë, është duke kryer disa bastisje sot.

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial takohet me shefin e ri të EULEX-it

Jetish Maloku, Kryesuesi i Këshillit Prokurorial, sot është takuar me Giovanni Barbano, shefin e ri të EULEX-it në Kosovë.

Shefi i EULEX-it u takua me kryeshefin e Inspektoratit Policor të Kosovës

Shefi i EULEX-it, Giovanni Barbano, është takuar sot me kryeshefin e Inspektoratit Policor, Kushtrim Hodaj.

Presidentja Osmani takoi shefin e EULEX-it e komandantin e KFOR-it

Pas takimeve që pati me organet e rendit e të sigurisë në vend, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar edhe komandantin e misionit të NATO-s, KFOR dhe shefin ...

EULEX-i përgënjeshtron Serbinë lidhur me sulmin në Banjskë

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë (EULEX) hodhi poshtë pretendimet e zyrtarëve serbë se nuk është lejuar që të marrë pjesë në operacionin policor ...