Postet nga: EULEX-i

Policia e Kosovës me data bazë të të dhënave për përpunimin e rasteve të krimeve të luftës

Një data bazë e të dhënave me dosjet e 400 rasteve të paraqitura në EULEX, do të mund të përdoret nga Policia e Kosovës me qëllim të ...

Forcat e sigurisë përgatiten të përballen me situatat emergjente

Rreth një mijë ushtarë demonstruan sot gatishmërinë e tyre për t’u përballur me raste emergjente.

KFOR me Operacionin 'Shpata e Argjendë', Bashkon Forcat e Sigurisë për Reagim në Emergjenca

Aktiviteti i quajtur ‘Shpata e Argjende 2018’, do t'i bashkojë forcat e sigurisë për t'u trajnuar për të reaguar ndaj rasteve emergjente.

EULEX-i ua Lë Vendorëve Gjykimin për Vrasjen e Policëve të UNMIK-ut

EULEX-i ka hequr dorë nga gjykimi i katër personave për vrasjen e dy policëve të UNMIK-ut në vitin 2004.

Nesër Vendoset për të Arrestuarit nga EULEX-i

Avokati Mahmut Halimi tha për KALLXO.com se nesër do të vendoset rreth masës së sigurisë për të dyshuarit në lidhje me vrasjen e dy zyrtarë...

Kërkohet Paraburgim ndaj të Dyshuarve për Vrasje të Zyrtarëve të UNMIK-ut

Prokurori i EULEX-it Danilo Cecarelli kërkoi caktim të masës së paraburgimit ndaj Alban Dizdarit, Bajram Kiçmarit dhe Faik Shaqirit, tre të dyshuarve për vrasjen e dy ...

Ish-Shefja e Zyrës Greke Nis Drejtimin e EULEX-it

Zyra për Informim e EULEX-it bën me dije se Alexandra Papadopoulou ka marrë detyrën e drejtimit të misionit evropian në Kosovë.

Shtyhet Përsëri Hetimi Special për Azem Sylën

Lajmin për shtyrjen e seancave në rastin ku të dyshuar janë 52 persona e konfirmoi për KALLXO.com Tahir Rrecaj, avokati i Nuhi Ukës.