Postet nga: Eset Rama

Sami Kurteshi jep mbrojtjen e tij lidhur me akuzat për sulm në zyrat e KQZ-së

I akuzuari Sami Kurteshi ka dhënë mbrojtjen e tij në Gjykatën e Prishtinës më 23.04.2024 lidhur me akuzat për sulm në zyrat e KQZ-së.

Për herë të katërt radhazi shtyhet gjykimi ndaj ministrit Xhelal Sveçla dhe të tjerëve për hedhje të gazit lotsjellës

Për herë të katër me radhë nuk ka arritur të mbahet gjykimi ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe deputetëve Salih Zyba, Fitore ...

Xhelal Sveçla para gjykatës, dështon seanca ndaj tij

Për të tretën herë radhazi është duke u shtyrë gjykimi ndaj ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe deputetëve Salih Zyba, Fitore Pacolli e ...

Ministri Sveçla para gjykatës: 'Nuk kam nevojë për avokat'

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, dhe deputetët nga radhët e LVV-së, Salih Zyba dhe Fitore Pacolli, sot u paraqitën para gjykatës pë...

Gjykata vendos për të akuzuarin që kanosi me jetë deputeten Ariana Musliu - Shoshi

Gjykata Themelore në Prishtinë dënoi me 30 ditë burgim efektiv Afrim Bajramin i cili kanosi me jetë deputeten e Kuvendit të Kosovës Ariana Musliu Shoshi përmes rrjetit social ...

‘Ka me t’masakru me gjithë familje’ – Kërcënoi deputeten e PDK-së, i akuzuari pranon fajësinë

Është mbajtur gjykimi në mungesë të të akuzuarit Afrim Bajrami, i cili akuzohet se kanosi deputeten e PDK-së Ariana Musliu Shoshi.

Prokurori i pezulluar nga KPK është ai që trajtoi rastin e policit të dyshuar për keqatrajtim të qytetarit

Prokurori Eset Rama është pezulluar nga detyra me vendim të Këshillit Prokurorial të Kosovës.