Postet nga: Eset Berisha

Ministrat e LDK-së nuk votuan për shkarkimin e Eset Berishës, ish-këshilltarit të Pal Lekajt

Më 12 maj, në një mbledhje në distancë, Qeveria në detyrë e Kosovës mori vendim për shkarkimin e Eset Berishës, Drejtorit të Përgjithshëm të Autoritetit të ...

Pas shkarkimit, reagon Eset Berisha

Eset Berisha, që deri mbrëmë mbante postin e drejtorit të Përgjithshëm në Autoritetin e Aviacionit Civil të Kosovës, ka reaguar pas shkarkimit nga Qeveria në detyrë.

Arsyet që çuan në shkarkimin drejtorit të Aviacionit Civil, Eset Berisha

Qeveria në detyrë e Kosovës sot në mbledhjen e 30-të mori vendim për shkarkimin e drejtorit të përgjithshëm të Autoritetit të Aviacionit Civil, Eset Berisha.

Qeveria shkarkon drejtorin e Autoritetit të Aviacionit Civil, ish-këshilltar i Pal Lekajt

Qeveria në detyrë, që udhëhiqet nga Albin Kurti, ka shkarkuar drejtorin e Aviacionit Civil, Eset Berisha, në mbledhjen e cila po mbahet në distancë.

VIDEO: Drejtori i Aviacionit flet për ‘marrëveshjen’ ajrore mes Kosovës dhe Serbisë

Dy ditë më herët qytetarët e Kosovës u njoftuan se është arritur një marrëveshje në Berlin për hapjen e korridorit ajror mes Kosovës dhe ...

Këshilltari i Pal Lekajt emërohet drejtor i Aviacionit Civil

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës e ka emëruar Eset Berishën drejtor të Aviacionit Civil. Kandidatë tjerë ishin edhe Dritan Gjonbalaj dhe Bajram Xhemajli.

Ministria e Infrastrukturës: Duhet ta zbatojmë kontratën për zgjatjen e pistës së Aeroportit

Përfaqësuesi i Ministrisë së Infrastrukturës në një debat mbi kontratën për zgjatjen e pistës së Aeroportit të Prishtinës kërkoi që të mos ...

Qeveria me Limakun vazhdojnë Aksham Pazarin

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’, sonte shpalos hulumtimin e analistit financiar Hekuran Murati mbi zgjatjen e pistës së Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’.