Postet nga: Erdogan

Shtohen telashet për Erdoganin pas humbjes në Stamboll

Nëse humbim Stambollin, humbasim Turqinë.” Kështu tha presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan në më shumë se një rast para zgjedhjeve të rimbajtura për kryebashkiak të qendrës ...

BBC shkruan për hapat prapa të Erdoganit në zgjedhjet turke

Partia e Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka humbur kontrollin e kryeqytetit, Ankarasë, në zgjedhjet lokale të cilat u mbajtën të dielën, në atë që po shihet ...

Turqia pas sulmit në Zelandën e Re: Përgjegjësi duhet të japin mediat dhe politikanët

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka dënuar sulmin terrorist që ndodhi në dy xhami në Zeland të Re.

Turqia thotë se ka ndarë regjistrime të vdekjes së Khashoggit

Turqia thotë se ka ndarë regjistrime lidhur me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi me Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, sauditët dhe të tjerët.

Erdogan i kërkon Arabisë të tregojë ku ndodhet trupi i gazetarit të vrarë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i bëri thirrje Arabisë Saudite që të zbulojë lokacionin ku ndodhet trupi i gazetarit të vrarë saudit, Jamal Khashoggi.

Erdogan synon pajtimin me Gjermaninë, pasi i krahasoi zyrtarët gjerman me nazistët

Presidenti i Turqisë, Recep Rayyip Erdogan, ka nisur vizitën në Gjermani, me synimin për të ulur tensionet midis dy vendeve.

Pacolli tregon se çfarë i tha Erdoganit për Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli ka publikuar një fotografi gjatë takimit me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Moldavia njëjtë si Kosova, mund t`i dëbojë 48 shtetas turq

Drejtoresha e organizatës për të drejtat e njeriut Amnesty International në Moldavi, AIM, Cristina Pereteatcu, ka thënë për BIRN se besojnë se 48 banorë turq në Moldavi ...