Postet nga: enver Krasniqi

Vdes prokurori që hetonte vjedhjen e 2.1 milionë eurove nga Thesari i shtetit

Ka vdekur sot Enver Krasniqi, prokuror i Prokurorisë Speciale të Kosovës.

Prishtinë, i akuzuari për shpërlarje parash thotë se është i pafajshëm

Në rigjykimin e mbajtur sot në Gjykatën e Prishtinës, i akuzuari për shpërlarje të parave dhe tregti të ndaluar, Milovan Gajic është deklaruar i pafajshëm

Prokuroria paralajmëron ankesë për vendimin e gjykatës në rastin "Veteranët"

Gjykata e Prishtinës sot ka shpallur aktgjykimin në rastin e njohur si “Veteranët”, duke i liruar nga akuza 12 persona të akuzuar për keqpërdorim të pozitës ...

Gjykimi për krimet e luftës në Nerodime: Dëshmitarja identifikon të akuzuarin

Në gjykimi ndaj Zlatan Krstiq dhe Destan Shabanaj, të akuzuar për krime lufte ndaj popullatës civile në vitin 1999 në fshatin Nerodime e Epërme të Komunës së ...

Shkaku i COVID-19 shtyhet seanca e gjykimit për listën e veteranëve të UÇK-së

Procesi penal ku i akuzuar është Agim Çeku, Shkumbin Demaliaj, Rrustem Berisha e 9 të akuzuar të tjerë për keqpërdorim të detyrës zyrtare sa ishin pjese e Komisionit ...

Gjykata e kundërshton hedhjen e aktakuzës për zyrtarin e ATK-së

Safet Krasniqi, zyrtari i Administratës Tatimore të Kosovës po akuzohet nga prokuroria se në pozitën e ushtruesit të drejtorit të Njësisë së Hetimeve Tatimore dhe Inteligjencë...

Haradinaj: Nuk e di kush e ka përkrahur kategorizimin e veteranëve

Në Gjykatën e Prishtinës sot është  mbajtur seanca gjyqësore në rastin e njohur si “Veteranët”.

VIDEO - Ramush Haradinaj përfundon dëshminë për “Veteranët”

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka përfunduar dëshminë e tij në gjykatën e Prishtinës për rastin e njohur si “Veteranët”.