Postet nga: enver hoxhaj

PDK-ja zgjedh kryetarin e ri më 3 korrik

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) do ta zgjedhë kryetarin e ri të partisë më 3 korrik.

Enver Hoxhaj kritikon kryeministrin Kurti për qëndrimet në raport me Serbinë, uron që të reflektoj në takimin me presidentin Macron

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka kritikuar kryeministrin kosovar, Albin Kurti rreth qëndrimeve që ky i fundit shprehi në Vjen të Austrisë javë...

PDK: I kemi nënshkrimet për ta dërguar presidenten në Kushtetuese

Partia më e madhe opozitare në Kosovë, Partia Demokratike e Kosovës, thotë se ka mbledhur nënshkrimet e nevojshme të deputetëve për të dërguar në Kushtetuese ...

Enver Hoxhaj uron Ditën e Çlirimit

Me një vizitë në Varrezat e Dëshmorëve në Prizren, Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka uruar Ditën ...

Enver Hoxhaj uron Shqipërinë për zgjedhjen në Këshillin e Sigurimit

Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka uruar Shqipërinë për anëtarësimin e përkohshëm në Kë...

Abazi-Hoxhajt: Ju në dialog keni shkuar të pa përgatitur dhe me proces të fshehur

Deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi iu është drejtuar deputetit të PDK-së, Enver Hoxhaj, duke i thënë se ka ...

Enver Hoxhaj: Dialogu i ri i Albinit është një foto me Vuçiqin

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës Enver Hoxhaj, gjatë seancës tha se dialogu i ri i kryeministrit Albin Kurti është një fotografi me presidentin e Serbisë ...

Hoxhaj paralajmëron mbajtjen e konventës për zgjedhjen e kryetarit të ri të PDK-së

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) pritet që këtë muaj ta mbajë konventën zgjedhore për zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë, pas shkuarjes në Hagë të ...