Postet nga: enver hoxhaj

Enver Hoxhaj: Nuk ka marrëveshje të negociuar për shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka qaujtur gënjeshtra deklarimet se ka marrëveshje të negociuar mes Kosovës dhe Serbisë pë...

Hoxhaj tregon nëse ka pasur interesim nga LVV për koalicion me PDK-në

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Enver Hoxhaj, i pyetur se nëse ka pasur interesim nga Lëvizja Vetëvendosje të ketë koalicion me PDK-në, ka thënë se ...

Hashim Thaçi e Enver Hoxhaj shpërfillin vendimet e institucioneve për mbrojtje nga COVID-19

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, kanë shkelur vendimet e institucioneve të Kosovës për të mos dalë nga shtë...

​Enver Hoxhaj uron Lajçakun: Shansi i fundit për ta unifikuar rolin e BE-së në Kosovë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka uruar Lajcakun për emërimin si Përfaqësues Special të BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi.

Konjufca thotë se do t'i drejtohet Kushtetueses për refuzimin e Presidentit për shkarkimin e ambasadorëve

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, ka folur lidhur me vendimet e tij për shkarkimet e disa ambasadorëve dhe kompetencat e Presidentit për t'i ...

Enver Hoxhaj nuk e kthen iPhone 7 që e bleu me para të shtetit (Dokument)

Ish zëvendëskryeministri i Kosovës, tani deputet i PDK-së, Enver Hoxhaj po vazhdon ta mbajë në pronësi një telefon të mençur, të tipin Iphone 7 të cilin ...

Hoti pranon detyrën e zëvendëskryeministrit nga Hoxhaj

Tashmë ish-zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë Haradinaj, Enver Hoxhaj edhe zyrtarisht ia ka dorëzuar detyrën Avdullah Hotit, zëvendëskryeministrit të parë të Qeverisë Kurti.

Hoxhaj: Serbia po bën fushatë kundër Kosovës përmes ryshfetit

Ish-kryediplomati kosovar dhe zëvendëskryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj, ka thënë se shteti serb po bën fushatë kundër Kosovës.