Postet nga: enver hoxhaj

Hoxhaj: Vota e Hungarisë kundër aplikimit të Kosovës në Këshillin e Evropës është politikisht dhe moralisht e gabuar

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka thënë se është për të ardhur keq se si Hungaria votoi kundër pranimit të aplikimit të ...

Hoxhaj: Sot është një ditë plot dhembje për qytetarët e Kosovës

Pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së Kuvendit, deputeti Enver Hoxhaj nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ka folur për fillimin e gjykimit kundër ...

Hoxhaj: Kurti ngjan me dikë që hyn në autostradën e tij politike gabimisht, e thotë që krejt kenë gabim

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe njëkohësisht ish- ministër i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj është deklaruar në interpelancën e ...

Gjykata vendos për sekuestrimin e vilës së Enver Hoxhajt

Gjykata e Pejës ka vendosur për sekuestrimin e përkohshëm të 75 vilave në Brezovicë.

Hoxhaj: Janë humbur rreth 2 milionë orë mësimore

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka thënë se Qeveria dhe sindikatat duhet të bëjnë një zgjidhje të pë...

Hoxhaj: Kryeministri mos ta luajë të fortin me sindikalistët

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka thënë se për çështjen e grevës duhet të gjendet një zgjidhje kalimtare deri në tre apo ...

Hoxhaj: Lufta e Ukrainës e ka bërë më urgjente marrëveshjen Kosovë-Serbi

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës thotë për BIRN se agresioni rus e ka bërë zgjidhjen e mosmarrëveshjes Kosovë-Serbi, me angazhimin e SHBA-së dhe BE-së, ...

Zyrtarë të PDK-së vizitojnë Hashim Thaçin e Kadri Veselin në qendrën e paraburgimit në Hagë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, bashkë me zyrtarë të tjerë nga kjo parti kanë vizituar ish-presidentin Hashim Thaçin dhe ish-kryeparlamentarin Kadri Veseli në qendrën ...