Postet nga: Enver Hoxha

“Sokaku i të marrëve” në qytetin ku mbahet “peng” avioni ushtarak amerikan

Rrugët më kalldrëm që ndajnë shtëpitë e vjetra prej guri, me ballkone prej druri e të mbuluara me rrasa, ta ngjallin ndjenjën e të jetuarit në ...

Piramida e Diktatorit të përbuzur shndërrohet në simbol për të ardhmen e Shqipërisë

Piramida e cila për një kohë të gjatë ishte kujtesë e një regjimi brutal dhe dekadash zhgënjimi, tani është  simbol i një qyteti që aspiron të jetë "Tel ...

Hoxhaj: Me miratimin e marrëveshjeve të Berlinit, Kurti i ka thënë po fusnotës dhe e ka pranuar demarkacionin

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka folur për miratimin e marrëveshjeve që janë nënshkruar në kuadër të Samitit të Berlinit.

Ekspozita shqiptare shfaq fytyrat e diktaturës

Ekspozita treditore e titulluar "Fytyrat e diktaturës", e cila u hap të hënën në vilën e ish-liderit komunist Enver Hoxha në Tiranë, shfaq portrete të zyrtarë...

Ekspozita shqiptare shfaq fytyrat e diktaturës

Një ekspozitë në vilën e ish-diktatorit shqiptar Enver Hoxha shfaq 171 portrete të zyrtarëve të lartë që ishin përgjegjës për represionin gjatë 50 viteve të sundimit totalitar ...

Shqipërisë i kërkohet të ndalojë lavdërimin e regjimit komunist

Prezantohet një peticion që u bën thirrje autoriteteve të ndalojnë lavdërimin e ish-diktaturës komuniste shqiptare, të ndalojnë shfaqjen e simboleve të saj dhe të verifikojnë zyrtarët ...

Shqipëri, me trëndafila e zambakë në duar, komunistët nderojnë dëshmorët e Atdheut

Pjesë e homazheve në nder të dëshmorëve të atdheut, në “Varrezat e Dëshmorëve” ishin edhe përfaqësues të Partisë Komuniste Shqiptare.

Hoxhaj: PDK voton kundër Qeverisë Kurti

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën që pritet të votohet Qeveria Kurti 2, tha se partia e tij nuk do ta votojë kabinetin e Albin Kurtit.