Postet nga: energjia elektrike

Haradinaj: Nuk ka Rritje të Çmimit të Energjisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ritheksuar se nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë elektrike.

Ndërprerjet e Energjisë Alarmojnë Bizneset

Prodhuesit në Kosovë thonë të jenë në hall të madh me ndërprerjet e shpeshta të energjisë elektrike. Sipas tyre, këto ndërprerje, po u shkaktojnë jo vetëm ...

Stabilizohet Furnizimi me Rrymë

KOSTT bënë të ditur se ka rikthyer në punë nënstacionin Prishtina 1, dhe kështu ka njoftuar se është arritur stabilizimi në furnizim me energji elektrike.

Para KEDS-it dhe Qeverisë- Asnjë Cent Ma Shumë për Rrymën

Protestuesit më së shumti brohoritën “Asni Cent ma Shumë”, por kishin edhe parulla drejtuar KEDS-it me shprehjen “Mos i Mrehni Dhomt.

Protestuesit Sjellin Pak Qymyr Para ZRrE-së

Një grup protestuesish zhvilluan sot një aksion para objektit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë, ku lanë edhe pak qymyr.

Aksion Para ZRrE, Kundër Shtrenjtimit të Energjisë Elektrike

Sot para Zyrës së Rregullatorit për Energji-ZRRE, do mbahet një aksion simbolik për të kundërshtuar ngritjen e paralajmëruar të energjisë elektrike.

Ymeri: Rryma do të na Kushtojë 40 % më Shtrenjtë

Visar Ymeri tha sot në Kuvend se rryma pas ndërtimit të Termocentralit Kosova e Re do të kushtojë 40m për qind më shtrenjtë.

Importi po Shmang Krizën Energjetike në Kosovë

Furnizimi me energji elektrike në Kosovë është duke u mbuluar nga importi, derisa në prodhim është vetëm një bllok i Korporatës Energjetike të Kosovës, bëjnë të ...