Postet nga: emmanuel macron

Kryeministri Hoti, bisedë telefonike me këshilltarin e Presidentit të Francës

Kryeminstri i Kosovës, Avdullah Hoti  sot gjatë  ditës ka zhvilluar  bisedë telefonike me këshilltarin diplomatik të Presidentit Francez ( Emmanuel Macron) , Emmanuel Bonne.

Bie popullariteti i Emmanuel Macronit

Bie popullariteti i Emmanuel Macronit

Popullariteti i presidentit francez, Emmanuel Macron, ka shënuar rënie prej 3 për qind brenda një muaji, ndërsa popullariteti i kryeministrit Eduard Philippe ka shënuar ngritje pë...

Partia e Macronit humb shumicën në Parlament

Partia e Macronit humb shumicën në Parlament

Disa anëtarë të partisë në pushtet të presidentit francez, Emmanuel Macron kanë njoftuar për formim të partisë së re të martën, çka ka ndikuar në humbjen e ...

Macron mohon zërat për izolimin e Francës

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka mohuar pretendimet se do të izolohet shteti i tij, për shkak të rasteve të shtuara me coronavirus në këtë shtet.

Presidenti francez: Qeveria Kurti, alternativë politike dhe një shpresë

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për zgjedhjen e tij në krye të Qeverisë kosovare.

Macron: Erdogan nuk e mbajti fjalën për konfliktin në Libi

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka akuzuar të mërkurën homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan se ka dështuar “në mbajtjen e fjalës” për t’i ...

Macron u bërtet oficerëve izraelitë të sigurimit në një kishë në Jerusalem

Presidenti francez Emmanuel Macron është përfshirë në një grindje me oficerët e sigurimit izraelit në Qytetin e Vjetër të Jerusalemit.

Ismail Kadare nderohet me titullin “Oficeri i Madh i Legjionit të Nderit” nga Franca

Shkrimtari shqiptar, Ismail Kadare është vlerësuar me titull “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit” nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron.