Postet nga: Emisioni "Jeta në Komunë"

LIVE - Dosja e Karaçevës

Sonte transmetohet reportazhi lidhur me rrjetin e kazinove në Karaçevë dhe kontrabanda me kafshë nga Serbia.

Çka thotë kryetari për vërshimet e vazhdueshme në qytetin e Pejës

Në emisionin “Jeta në Komunë” u shfaqen pamje të rrugëve të vërshuara të qytetit të Pejës.

Pritjet dhe puna në Han të Elezit nga kryetari i pavarur 

Komuna me 11 fshatra dhe rreth 10 mijë banorë tash e tre mandate qeveriset nga kryetari pa parti politike, Rufki Suma.

Të rinjtë e Shtimes pa Qendër Rinore

Naim Ismajli, kryetari i Komunës së Shtimes, në emisionin ‘Jeta në Komunë’ ka sqaruar pse kjo komunë ende nuk e ka të funksionalizuar Qendrën Rinore.

Smajl Latifi përballë Jeta Xharrës - LIVE

I ftuari i radhës në debatin “Jeta në Komunë” përballë Jeta Xharrës, është kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

Kamenica me objekt të gjinekologjisë, por pa gjinekolog

Pak muaj më parë në Kamenicë është përuruar objekti i ri i gjinekologjisë por që në këtë objekt qytetarët nuk po mund të marrin shërbime, kjo ...

Qeverisja Lladrovci mes lavdeve e kritikave 

Me krenarinë e renditjes lart në vlerësimin e performancës në Drenas, Ramiz Lladrovci zbarkoi në debatin “Jeta në Komunë” për t’u përballur me opozitën ...

Biznesmeni që i fitoi 20 tenderë në Drenas, Lladrovci: A e din çka dmth rreziku i riskut!?

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci është i ftuari i radhës në debatin ‘Jeta në Komunë’, përballë gazetares Jeta Xharra.