Postet nga: Emiratet e Bashkuara Arabe

Historike: Izraeli nënshkruan marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet dhe Bahreinin

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrë...

Realizohet fluturimi i parë Izrael- Emirate të Bashkuara Arabe

Aeroplani i parë komercial i drejtpërdrejtë, midis Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe (UAE) është nisur nga aeroporti Ben Gurion i Tel Avivit, gati tre javë pasi të dyja ...

Si reagoi bota pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe?

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë nënshkruar të enjten një marrëveshje që synon të normalizojë marrëdhëniet në mes të këtyre vendeve.

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nënshkruajnë marrëveshje historike për paqe

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe janë pajtuar për normalizim të marrëdhënieve, ka njoftuar presidenti amerikan, Donald Trump.

Organizata arabe zotohet se do të financojë ndërtimin e një qendre për kancerin e gjirit në Prishtinë

Ambasadori i Kosovës në Emiratet e Bashkuara, Avni Arifi ka marrur zotimin nga Sekretari i Përgjithshëm i Fondacionit të Grave Arabe për ndërtimin e një ...

Emiratet do të mbulojnë shpenzimet mjekësore nëse pasagjerët infektohen me Covid-19

(CNN) - Linja ajrore e Emirateve, fluturaket me flamur të Emirateve të Bashkuara Arabe, janë bërë linja ajrore e parë në botë që ofron për të mbuluar shpenzimet ...

Sot kthehen kosovarët të cilët kishin mbetur në Emiratet e Bashkuara Arabe

Ambasada e Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe ka njoftuar se sot në mëngjes në drejtim të Tiranës kanë fluturuar 56 qytetarë të Kosovës të cilët ...

Abu Dhabi uron përvjetorin e pavarësisë me një gjest simbolik

Në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Abu Dhabi është paraqitur në mënyrë vizuele, flamuri i Kosovës, me rastin e 12 vjetorit të shpalljes e pavarësisë.