Postet nga: emin beqiri

Eprori i Policisë Emin Beqiri tregon me kërkesë të kujt kishte dalë në vendin e ngjarjes në ditën kur ishte vrarë Naim Hajrizi më 2009-ën

Eprori policor, Emin Beqiri ka dëshmuar sot në Gjykatën e Prishtinës, për rastin e vrasjes së Naim Hajrizit në vitin 2009 në Lipjan.

Abelard Tahiri: Do ta kërkojmë që me prioritet të verifikohet Emin Beqiri

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri në Debat Pernime ka deklaruar se Kosova ka nevojë për një mekanizëm që i verifikon të gjithë policët që ...

Qendrimi i Vetëvendosjes për Emin Beqirin

Kandidatja për deputete nga radhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu në mbrëmjen e sotme në Debat Pernime para moderatores Jeta Xhara tha se Emin Beqiri tani Drejtor ...

Korrupsioni në sistemin e drejtësisë, O’Connell përmend rastin e lirimit dhe gradimit të Emin Beqirit

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell ka folur për korrupsionin në sistemin e drejtësisë në Kosovë dhe ndikimet që që ambasadori i quajti "kapje e shtetit".

Si i shpëtoi Rrahim Hashimi, rrjetës së Prokurorisë!

Njëri nga të arrestuarit për fajde, mashtrim dhe detyrim, me vendimin e Gjykatës u lirua dje.

Si shpëtoi pa u gjykuar komandanti i Policisë së Ferizajt, Emin Beqiri?

Muajin e kaluar, ish-shefi i Krimeve Ekonomike të Policisë, Emin Beqiri, i cili akuzohej për keqpërdorim të detyrës, pengim të provuarit dhe moslajmërim të veprës ...

Gjykata Supreme: Vendimi i Apelit i bëri favore Emin Beqirit

Një kolegj i gjykatësve të Gjykatës Supreme ka konstatuar se Gjykata e Apelit e ka favorizuar ish-drejtorin e Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës, Emin Beqirin, në ...

Drejtori i Njësisë Speciale  të Policisë bëhet Drejtor i Rajonit të Ferizajt

Drejtori i Divizionit të Njësisë Speciale, Emin Beqiri është emëruar Drejtor i Rajonit policor të Ferizajt.