Postet nga: emigrantët

Përmbytja e anijes në Itali, dhjetëra emigrantë të vdekur në brigjet e Kalabrisë

Më shumë se 40 emigrantë, përfshirë një foshnjë, kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë kanë mbijetuar pasi varka e tyre e mbingarkuar u përmbyt në det të trazuar ...

Të paktën 30 migrantë të vdekur pas përmbytjes së një varke në jug të Italisë

Të paktën 30 persona kanë vdekur pas përmbytjes së një varke me migrantë në rajonin e Kalabrisë në Itali, kanë raportuar agjencitë italiane të lajmeve të dielën.

Bullgari - Vdesin brenda kamionit 18 emigrantë, 6 persona nën akuzë

Prokurorët bullgarë kanë ngritur akuza ndaj gjashtë personave për trafikim qëniesh njerëzore, pasi 18 emigrantë afganë u gjetën të vdekur të enjten brenda një kamioni të ...

Deklarata e ministrit britanik për emigrantët shqiptarë, reagon ministrja e Jashtme e Shqipërisë

Ministrja e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit britanik i emigracionit, Robert Jenrick duke u shprehur se është e tronditur ...

Maqedoni e Veriut, treni vret dy emigrantë që flinin në hekurudhë

Policia në Maqedoninë e Veriut njoftoi se dy emigrantë humbën jetën në jug të vendit, mëngjesin e të mërkurës kur një tren mallrash i goditi ...

Raporti i OKB-së: Emigrantët në Libi 'vriten, torturohen dhe përdhunohen'

Hetuesit e Kombeve të Bashkuara publikuan një raport të mërkurën ku thuhet se emigrantët që mbahen në Libi përballen me abuzime të tmerrshme, veçanërisht ...

Arrestohet një person, tentoi t'i fusë në Kosovë pesë shtetas nga Bangladeshi

Pesë shtetas të Bangladeshit kanë tentuar mbrëmë që të futen në territorin e Kosovës në mënyrë ilegale.

Gjermani, shtohen sulmet ndaj emigrantëve rusë dhe ukrainas

Gjermania ka raportuar një rritje të sulmeve kundër emigrantëve rusë dhe ukrainas që nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës, tha ministrja e Brendshme e vendit, Nancy ...