Postet nga: emannuel macron

Macroni u kërkon shkollave ta adresojnë çështjen e antisemitizmit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, u ka kërkuar të mërkurën shkollave të mbajnë “një orë diskutimit” për racizmin dhe antisemitizmin këtë javë, pas pë...

Macron thirrje politikanëve të moderuar të mobilizohen për të fituar ndaj së djathtës ekstreme

Presidenti francez Emmanuel Macron u bëri thirrje të mërkurën politikanëve të moderuar si nga e majta edhe nga e djathta që të mobilizohen për të ...

Macron shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme franceze në zgjedhjet për Parlamentin Europian

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet pë...

Çifti presidencial i Kosovës priten në darkë nga ai i Francës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me bashkëshortin e saj, Prindon Sadriu janë pritur nga çifti presidencial i Francës, presidenti  Emmanuel Macron dhe Zonja e Parë Brigitte Macron ...

Macron: Unë besoj tek NATO

Macron: Unë besoj tek NATO

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të premten se koncepti i tij mbi "autonominë strategjike evropiane" në sektorin e mbrojtjes nuk nënkuptonte se ai dëshironte të largohej nga Shtetet ...

Hoti për takimin në Paris: Shpreha gatishmërinë për dialog, por me njohje reciproke

Kryeministri Avdullah Hoti pas takimit me presidentin francez Emannuel Macron në Paris, ka shprehur gatishmërinë për vazhdimin e dialogut me Serbinë, e cila sipas tij, nënkuptoj njohje ...

Cilin libër ia dhuroi Kurti Presidentit Macron për të cilin mori falënderime?

Kryeministri kosovar ka pranuar urimet nga Presidenti francez, Emmanuel Macron, pas marrjes së detyrës në krye të ekzekutivit.

Macron: G7 së shpejti del me zgjidhje për zjarret në Amazonë

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se drejtuesit e Grupit 7 janë duke u përgatitur të nxjerrin një zgjidhje të përbashkët për zjarret e mëdha ...