Postet nga: Elizabeta II

Arkivoli i mbretëreshës britanike bartet drejt Edinburgut

Arkivoli i Mbretëreshës Elizabeta II do të dërgohet të dielën nga Malësitë skoceze në Edinburg, për t’i dhënë mundësi publikut që ...

Ceremonia e funeralit të Mbretëreshës Elizabeta II mbahet më 19 shtator

Ceremonia e funeralit të Mbretëreshës Elizabeta II do të zhvillohet më 19 shtator në orën 11:00 në Londër, ka njoftuar Pallati Buckingham.

Mbreti Charles III: Nënë e dashur, faleminderit! 

Mbreti Charles III foli për "dhimbjen e madhe" pas humbjes së nënës së tij, Mbretëreshës Elizabeth II, e cila vdiq të enjten. 

Bota nderon Mbretëreshën Elizabeth II

Liderët botërorë dhe qytetarët në mbarë botën kanë nderuar Mbretëreshën Elizabeth II, e cila vdiq të enjten në moshën 96-vjeçare.

Mjekët e Mbretëreshës britanike të shqetësuar për shëndetin e saj

Mbretëresha e Britanisë së Madhe është nën mbikëqyrje mjekësore në Balmoral pasi mjekët u shqetësuan për shëndetin e saj, thonë zyrarët ...

Mbretëresha britanike takon presidentin Biden javën e ardhshme

Mbretëresha britanike Elizabeta II do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden dhe Zonjën e Parë Jill Biden, javën e ardhshme, ka njoftuar Pallati Buckingham.

Mbretëresha britanike miraton kërkesën për pezullim të parlamentit britanik

Mbretëresha Elizabeta II ka miratuar zyrtarisht kërkesën e kryeministrit britanik, Boris Johnson për të pezulluar punën e parlamentit para largimit të planifikuar të këtij ...