Postet nga: Eliza Hoxha

Në Kuvendin e Kosovës është hapur ekspozita 'Të jetosh me kujtimet e të pagjeturve'

Në ambientet e Kuvendit të Kosovës sot është hapur ekspozita “Të jetosh me kujtimet e të pagjeturve”, e cila është realizuar me rrëfimet e familjarëve të personave ...

Hapet ekspozita 'Të jetosh me kujtimet e të pagjeturve'

Në Kuvendin e Republikës së Kosovës hapet sot (e premte, më 15 shkurt 2019), në orën 18:00, ekspozita “Të jetosh me kujtimet e të pagjeturve”, me rrëfime të familjarë...

“Mirëdita, dobar dan!” mbyllet sonte me ekspozitën e Eliza Hoxhës

Festivali “Mirëdita, dobar dan!” përfundon sonte me ekspozitën "Midis Ëndrrave dhe Realitetit" tw Eliza Hoxhës.

Në Beograd ka nisur festivali 'Mirëdita, dobar dan!'

Në Qendrën për dekontaminimin kulturor në Beograd, të mërkurën në mbrëmje, ka nisur edicioni i pestë i festivalit të kulturës së Kosovës, “Mirë...

VIDEO/FOTO nga protesta e radikalëve kundër pjesëmarrjes së Kosovës në Beograd

Dhjetëra persona kanë protestuar kundër pjesëmarrjes së artistëve nga Kosova në festivalin “Mirëdita, dobard dan”, në Beograd.

Fotografive të Eliza Hoxhës u ndalohet hyrja në Serbi

Disa fotografi që përmbajnë flamurin e Kosovës dhe simbole të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë ndaluar në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë.

Kosova hap pavijonin në Bienalen e Venedikut

Sot në Venedik të Italisë ka nisur punimet edicioni i 16-të i Ekspozitës Ndërkombëtare të Arkitekturës së Bienales së Venedikut ku edhe zyrtarisht Kosova ka hapur ...

Prishtina e Errët dhe e Ndritshme Nëpër Këngë

Në vitin 2012 tashmë në kulm të famës botërore Rita Ora u kthye në vendlindje për ta xhiruar videon e këngës “Shine Ya Light”.