Postet nga: eliot engel

Kurti e fton Eliot Engelin ta festojë ditëlindjen e tij të 75-të në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ish-kongresistin Eliot Engel, të cilin e ka ftuar ta festojë datëlindjen e tij të 75-të në Kosovë ...

Hoxhaj: Engel, autoritet i pazëvendësueshëm politik e moral për të vërtetën për Kosovën

Kongresisti amerikan Eliot Engel pas 32 vjetësh është larguar nga Kongresi amerikan.

Kosova do të humbasë mbështetësin më të madh në Kongres amerikan

Kosova do ta humbasë mbështetësin e saj më të madh në Kongresin amerikan kur përfaqësuesi Eliot Engel të largohet në muajin janar, pas më shumë se ...

Engel: Është koha që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës

Engel: Është koha që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës

Kryesuesi i Komitetit për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, Eliot Engel, ka deklaruar se është koha që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovë...

Engel: Të hetohet çdokush që ka kryer krime lufte, jo vetëm shqiptarët

Komiteti për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve i SHBA-së, të cilin e kryeson kongresisti Eliot Engel, ka thënë se çdo kush që ka ...

Engel: Bëj thirrje që SHBA-ja të ekzaminojë punën e Gjykatës Speciale

Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, Eliot Engel tha se Hashim Thaçi tregoi respektim ndaj ligjit, kur dha dorëheqje ...

Engel i reagon Presidentit Trump: Luftën në Kosovë e ndalën Clinton dhe NATO

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel, i ka reaguar deklarimeve të presidentit amerikan, Donald Trump pas deklaratës se ai ka arritur ta ndalë luftën mes Kosovës dhe Serbisë.

Eliot Engel: SHBA duhet të luajë rol aktiv për zgjidhjen e çështjes Kosovë- Serbi

Më pak se një javë para zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara, kongresmeni demokrat Eliot Engel thotë se çfarëdo administrate të jetë në fuqi, duhet t’i kushtojë rë...