Postet nga: Elbasan

Sulmet e përsëritura, mjekët e Elbasanit kërkojnë praninë e policisë në urgjencë

Një 29 vjeçar u arrestua nga policia pasi u akuzua nga një mjek roje i urgjencës për goditje dhe kanosje me fjalë. Ngjarja ndodhi gjatë orëve natë...

Po kontrabandonte drejt Kosovës 34 sirianë, arrestohet vlonjati

Policia shqiptare ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit.

Elbasan - 13 vjeçari mbytet në një gropë me ujë

Një djalë 13 vjeç humbi jetën pasi aksidentalisht ra në një gropë me ujë. Ngjarja u shënua në fshatin Kajtel të Prrenjasit në Elbasan.

Vidhte makina luksoze, arrestohet 30-vjeçari (VIDEO)

Policia Rrugore e Elbasanit pas njoftimit të marrë se një mjet tip “Benz ML”, prodhim i fundit ishte vjedhur në Elbasan, tek Ura e Shkumbinit, ka organizuar patrullat që kryenin ...

Arrestohen vëlla e motër gjatë tentimit për të vjedhur

Dy persona janë arrestuar gjatë tentimit për të vjedhur në një magazinë ushqimore në Elbasan.

Sekuestrohet pasuri në vlerë 700 mijë euro, dyshohet se u përfitua përmes krimit

Një 33-vjeçari i janë sekuestruar sot pasuri të luajtshme e të paluajtshme në vlerë 700 mijë euro, pasi që dyshohet se është përfituar nga aktiviteti kriminal.

Nëna mbyll fëmijën në banesë, 3 vjeçari bie nga kati i dytë

Një fëmijë rreth 3 vjeç ka rënë nga kati i dytë i një pallati në Librazhd të Shqipërisë.

Zbardhen një varg vjedhjesh, arrestohet 16 vjeçari

Në vijim të punës për parandalimin, zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, si dhe identifikimin e vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, specialistë...