Postet nga: "el clasico"

Solari: Kemi humbur me nderë

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari ka dalë në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës, e cila përfundoi me ...

Barcelona e mposht Realin në ‘Santiago Bernabeu’ (Foto)

Barcelona e ka mposhtur Real Madridin në ‘Santiago Bernabeu’ me rezultat 3-0, në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së ‘Copa del Rey’.

'El Clasico' sonte dhe të shtunën

Sonte me fillim nga ora 21:00 zhvillohet ndeshja e kthimit në “Santiago Bernabeu”, ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës. Kjo ndeshje është në kuadër të gjysmëfinales së “Copa ...

“El Clasico” mbaron pa fitues (Foto)

Njëra prej ndeshjeve më të shikuara në botë, ajo ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, e njohur si “El Clasico”, ka përfunduar pa fitues, me rezultat 1-1.

Barcelona fundos Realin në ‘El Clasico’

Një ndër ndeshjet më të famshme në të gjitha sportet, solli një spektakël ashtu siç e ka zakon.

El Clasico pas 11 viteve, pa Messin e Ronaldon

Data 28 tetor në këtë vit do të jetë e veçantë, pasi përballja më e madhe në futboll do të luhet prej orës 16:45 ndërmjet Barcelonës ...

​Rekordet që Theu Messi në ‘El Clasico’

Edhe pse nuk shkëlqeu si zakonisht, Leo Messi theu plot tre rekorde në ‘El Clasico-n’e parë të sezonit.