Postet nga: ekstradimi

Ismail Morina Lyp Azil në Kroaci

Darko Butigan, avokat i Ismail Morinës – i cili akuzohet se e lëshoi dronin me flamurin e Shqipërisë së Madhe gjatë ndeshjes së futbollit mes Shqipërisë dhe ...

Ekstradohet nga Gjermania i Dyshuari për Vrasje

Një person që dyshohet se ka kryer vrasje të rëndë është ekstraduar nga Gjermania në Kosovë më shumë se dy muaj pas arrestimit të tij atje.

Del Para Gjyqit Për Vrasje i Ekstraduari nga Belgjika

Shaip Zukaj,është arrestuar nga Policia e Belgjikës me 5 janar të këtij vitit në bazë të fletë rreshtimit ndërkombëtar të lëshuar nga shteti i Kosovë...

Belgjika Ekstradon Shaip Zukajn, i Dyshuar për Vrasje në Deçan

Ekstradimin e Zukajt në Kosovë e ka konfirmuar për KALLXO.com kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Pejës, Agim Kurmehaj.

Bosnja Pret Ekstradimin e 9 të Dyshuarve për Krime Lufte

Bosnja dhe Hercegovina po pret ekstradimin e nëntë të dyshuarve të tjerë për krime lufte, pasi tashmë, sipas vlerësimeve, 28 të tjerë janë dërguar për t'u ...

Më 9 Shkurt Shqyrtohet Ekstradimi i Haradinajt

Më 9 shkurt pritet të shqyrtohet në gjykatën franceze lënda me të cilën Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt.

Serbia Kërkon Sërish Ekstradimin e Ramush Haradinajt

 

Kosova dhe Amerika i Japin Fund Dilemave të Ekstradimeve

Situatat sikur ajo e vitit 2010 me një të akuzuar nga drejtësia amerikane nuk pritet të përsëriten më me autoritetet e Kosovës, pas nënshkrimit të një ...