Postet nga: ekstradimi

Opozita hungareze bën thirrje të ekstradohet Gruevski

Partitë opozitare hungareze i kanë bërë thirrje qeverisë që të arrestojë dhe të ekstradojë sa më shpejt ish-kryeministrin e Maqedonisë, Nikola Gruevskni, i cili ka kërkuar azil në ...

(Video)Kështu ekstradohen kosovarët nga Zvicra

Emisioni Drejtësia në Kosovë ka transmetuar pamje ekskluzive të ekstradimit të një shtetasi të Kosovës të kërkuar me fletarrestim ndërkombëtar.

Serbia do t’i kërkojë Malit të Zi ekstradimin e të dyshuarit për krime lufte në Kosovë

Ministria e Drejtësisë e Serbisë tha për BIRN sot se do t'i kërkojë Malit të Zi fqinj të ekstradonte Predrag Vukoviqin, një veteran i Ushtrisë Jugosllave i ...

Aksioni i Policisë në përcjelljen e personit të ekstraduar për në burgun e Dyzit

Në rubrikën e rregullt “Policia” e cila transmetohet në kuadër të emisionit “Drejtësia në Kosovë”, kësaj radhe u transmetuan pamjet ekskluzive nga aksioni i Njësisë ...

Bllokada Kosovë- Serbi u mundëson të arratisurve ta shijojnë lirinë

Kur erdhi koha që mjeku kosovar Lutfi Dervishi dhe i biri i tij Arbani ta vuajnë dënimin me burg në vitin 2016 për një nga krimet më të tmerrshme ...

I dyshuari për vrasje të rëndë ekstradohet nga Austria

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” është ekstraduar një person nga Austria.

Jashari: Gjashtë shtetasit turq është dashur të nxirren para gjykatës në Kosovë

Avokati i Popullit Hilmi Jashari në intervistën e tij dhënë për emisionin “Drejtësia në Kosovë”, ka deklaruar se nuk janë më rëndësi personat që ...

Shtetasit Turq Duhet të Kompensohen nga Shteti i Kosovës

Vetëm një hetim i plotë nga ana e Prokurorisë së Shtetit mund t`u japë shpresë qytetarëve të vendit se situata të tilla çfarë ishte ajo me gjashtë ...