Postet nga: ekstradimi

Mali i Zi e rishqyrton ekstradimin e ‘gylenistit’ në Turqi

Një gjykate malazeze i është thënë që ta rishqyrtojë vendimin e saj për të lejuar ekstradimin në Turqi të një përkrahësi të klerikut të mërguar ...

Shtetasi i Maqedonisë së Veriut i ndaluar në Ferizaj ekstradohet në Zvicër

Sot në gjykatën e Ferizajt është mbajtur seanca për ekstradim të Gazi Selmanit për të cilin kishte urdhërarrest nderkombëtar nga Interpoli, si dhe kërkesë ...

Reagon Pacolli pas vendimit të Gjykatës së Shkupit për Tomor Morinën

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme në dorëheqje, Behgjet Pacolli është shprehur i lumtur që Tomor Morina e ka fituar betejën e parë të ...

Gjykata e Shkupit vendos për rastin e Tomor Morinës

Gjykata Penale e Shkupit ka dhënë mendimin lidhur me ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, i cili, sipas saj, nuk duhet të esktradohet në Serbi.

Arrin kërkesa e Serbisë për Morinën – Dedaj: Ekstradimi mund të prishë marrëdhëniet ndërshtetërore

Serbia edhe zyrtarisht ka dërguar kërkesë për ekstradimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Tomor Morina, i cili u arrestua ditë më parë në pikën kufitare Bllacë.

Hungaria refuzon ekstradimin e Gruevskit në Maqedoni të Veriut

Një gjykatë në Hungari refuzoi të enjten kërkesën e autoriteteve të Maqedonisë së Veriut për ekstradimin e ish-kryeministrit Nikola Gruevski, i cili duhet të përballet me ...

72 persona të lënduar në protestën në Hong Kong kundër ekstradimit

Të paktën 72 persona janë plagosur në protestën që po mbahet në Hong Kong kundër projektligjit për ekstradimin e të arratisurve në Kinë, raporton CNN.

Suharekasi ekstradohet në Shqipëri, ja për çka dyshohet

Autoritetet e Kosovës e kanë ekstraduar një shtetas kosovar në Shqipëri.