Postet nga: ekrem mustafa

Ministri 'i painformuar' për tërheqjen e aplikacionit për INTERPOL

Gjatë ditës së sotme, mediat serbe raportuan se Kosova ka tërhequr aplikacionin e vet për anëtarësim në Interpol, pak ditë para se të dalë në ...

Ministri Ekrem Mustafa del para gjykate

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa sot ka dal para Gjykatës së Ferizajt pasi Prokuroria e akuzon se kishte goditur auto ambulancën dhe kishte shkaktuar rrezikim ...

Pritje të gjata në kufirin Kosovë – Serbi

Bashkatdhetarët tanë, por edhe ata që mund të jenë duke shkuar apo kthyer nga pushimet do ju duhet të presin deri në 7 orë në kufirin mes Kosovës dhe ...

Pasuria milionëshe e ministrit të Labinot Tahirit

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa ka deklaruar se ka në pronësi banesa, lokale, vetura dhe hise në disa biznese.

Ministri Bytyqi paralajmëron shtim të patrullave policore në shkolla dhe kontrollim të nxënësve

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka bërë të ditur se për shkaqe të sigurisë do të shtohen patrullat policore në shkolla dhe do t’...

Maqedoni, vazhdon ushtrimi i përbashkët taktiko-demonstrues 'Western Balkan’s Flash'

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka marrë pjesë në ushtrimin e  përbashkët taktiko-demonstrues “Western Balkan’s Flash” të njësive speciale të Republikës së ...

Ministri i Brendshëm vizitoi Qendrën për Menaxhimin e Kufirit

 

Hoxha e Mustafa flasin për migrimin ilegal

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka mbajtur takim me Ministrin e Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafën, me të cilin ka diskutuar për procesin integrues dhe komponentë...