Postet nga: Ekipi Neogociator

Abdixhiku: Ekipi negociator u zhbë, me të edhe ekipet me nipër, dajë e akraba

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila e shpalli Ekipin Negociator të jashtëligjshëm.

Çfarë pritet nga takimi i nesërm i ekipit negociator dhe BE-së?

Grupi i ekipit negociator i formuar nga Qeveria e Kosovës - votuar nga Kuvendi i Kosovës, ditën e martë do të zhvillojë takimin e parë me Shë...

Çollaku: Ekipi negociator e bën më të fortë Kosovën në dialog

Shefi i stafit të presidentit Hashim Thaçi, Bekim Çollaku tha se krijimi i ekipit negociator nga ana e Kuvendit të Kosovës për dialogun me Serbinë e forcon ...

Veseli në takim me Limajn dhe Ahmetin, koordinohen për dialogun

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli gjatë ditës së sotme ka takuar dy përfaqësuesit e ekipit negociator për dialogun Kosovë-Serbi, Fatmir Limaj dhe ...

Asnjë deputet për seancën e jashtëzakonshme për ‘ekipin negociator’ të Qeverisë

Në kohën kur është dashur të fillonte seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit e thirrur nga kryeministri Haradinaj, në orën 9, asnjë deputet i Kuvendit të Kosovës nuk ë...

'Ekipi Neogociator' i qeverisë del nesër në Kuvend

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thirrur seancë të jashtëzakonshme për nesër në ora 9, vetëm 1 orë para seancës së jashtëzakonshme të thirrur nga partitë opozitare.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!