Postet nga: ekipi negociator i kosoves

Limaj flet për ekipin negociator që u shpall anti- kushtetues

Në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Fatmir Limaj ka publikuar një video, ku kreu i Nismës Socialdemokrate shihet duke thënë se është kundër “ndarjes së Kosovë...

KDI kërkon llogari nga qeveria për shpenzimin e buxhetit nga delegacioni shtetëror

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj që ta marrë drejtimin e dialogut me Serbinë si dhe koordinim me Presidentin e vendit rreth pë...

Zemaj: Shkelja e Kushtetutës kërkon llogaridhënie

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, është deklaruar për KALLXO.com në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese i cili thotë se Ekipi Negociator nuk ...

Ekipi i Shpend Ahmetit e Fatmir Limajt shpenzuan 22 mijë euro për bileta

Ndonëse kanë udhëtuar vetëm dy herë në Bruksel, Delegacioni shtetëror i Kosovës për bisedime me Serbinë deri më tani ka shpenzuar 42 mijë e 763 euro ...

Veseli për taksën: Njëri e foli një fjalë, pastaj nuk e njohu fjalën e vet

Në konferencën pas takimit të ekipit negociator, kryeparlamentari Kadri Veseli ka folur edhe për taksën të cilën e ka konsideruar punë minore në krahasim më ulë...

AAK ende s'e ka caktuar zëvendësin e Avni Arifit në Ekipin Negociator

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ende nuk e ka caktuar zëvendësuesin e Avni Arifit, për anëtar të Ekipt Negociator të Kosovës ...

Ekipi negociator në udhëkryq politik

Formimi Ekipit negociator për bisedimet me Serbinë, nuk i ka minimizuar dallimet politike në Kosovë të cilat janë evidente sa u përket negociatave që priten. Nga ky Ekip ...

Ekipi negociator zhvillon dy takime me amerikanët në Presidencën e Kosovës

Ekipi negociator i Kosovës për bisedimet me Serbinë, ka mbajtur dy takime me përfaqësuesit e lartë të Këshillit Kombëtar të Sigurisë së Shteteve të ...