Postet nga: Edi Rama

Shqiptarët Presin Vepra nga Takimet Shqipëri-Kosovë

Qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës do të mbajnë takimin e tyre të tretë të përbashkët në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, më 3 qershor, kryesuar nga kryeministrat ...

I Forti i Tiranës Para Drejtësisë për Haraç dhe Bombëvënie

Emiljano Shullazi, një personazh i njohur i botës së krimit u arrestua në orët e para të së dielës në Tiranë, me urdhër të Prokurorisë së ...

Në Maj ose Qershor Mbledhja e Dy Qeverive

Në mbledhjen e qeverisë Kryeministri Mustafa tha se është marrë vesh me homologun e tij Rama që kjo mbledhje e përbashkët të mbahet në javën e fundit ...

John Kerry Lavdëron Shqipërinë

Me nderimet më të larta autoritetet shqiptare e kanë pritur sot shefin e diplomacisë amerikane, John Kerry, të cilit i kanë shprehur mirënjohjen e thellë për mbështetjen ...

Përrallat e Shitura për të Vërteta të Pamohueshme

Të shtunën Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë, Turizmit dhe Sipërmarrjes njoftoi se “revista prestigjioze The Economist, në numrin e saj të fundit ka botuar një artikull prej tetë ...

Përpjekje për të Prerë Lidhjet e Politikës me Krimin

Pas nënshkrimit të një marrëveshjeje ndërpartiake me ndërmjetësimin e Parlamentit Evropian për dekriminalizimin e politikës në fund të vitit të shkuar, klasa politike ...

I Zhgënjyer Nga Edi Rama

 

Edi Rama Merr ‘Diplomë’ si Përfaqësues i Universiteteve Private

Qindra aktivistë të lëvizjes Për Universitetin dhe studentë të universitetit të Tiranës marshuan sot nga korpusi universitar drejt kryeministrisë në një tubim paqësor kundër reformë...