Postet nga: Ebrahim Raisi

Mjegulla pengon kërkimet për helikopterin e rrëzuar në të cilin raportohet se ndodhej presidenti iranian

Ekipet e shpëtimit janë duke kërkuar helikopterin në të cilin raportohet se ka qenë presidenti iranian, Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm iranian Hossein Amir-Abdollahian, i cili, ...

Presidenti iranian raportohet të jetë në helikopterin e përfshirë në incident

Televizioni shtetëror i Iranit ka thënë se disa ekipe për shpëtim janë duke tentuar të arrijnë te një helikopter i përfshirë në “incident”, në të ...

Presidenti iranian anulon vizitën në Turqi pas sulmeve vdekjeprurëse në Keman

Presidenti iranian Ebrahim Raisi anuloi vizitën e tij të planifikuar në Turqi pas sulmeve në qytetin juglindor të Kermanit të mërkurën, në të cilat u vranë të ...

Irani raportohet se ka shpërbërë policinë e moralit

Irani ka shpërbërë policinë e tij të moralit, në mes të protestave që po vazhdojnë pas vdekjes në paraburgim të Mahsa Aminit, tha kryeprokurori iranian.

Presidenti i Iranit e braktis intervistën e CNN pasi moderatorja Amanpour refuzoi ta vendosë shallin në kokë

Presidenti iranian Ebrahim Raisi ka hequr dorë nga një intervistë e planifikuar prej kohësh me kryemoderatoren ndërkombëtare të CNN, Christiane Amanpour në Asamblenë e Përgjithshme të ...

Çfarë mund të presë bota nga presidenti i ri i Iranit?

Presidenti i ri i Iranit ka konfirmuar mbështetjen për marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 dhe ka premtuar të stabilizojë marrëdhëniet me vendet fqinje arabe në ...